פרגולה וגדר עץ

פרגולה

כמעט בכל גינה אפשר לראות פרגולה שהותקנה באמצעות לוחות עץ ויוצרת מקום מוצל בלב הגינה הפורחת, תחושת הפסטורליות הזו היא הנאה גדולה עבור בני הבית. את הפרגולה מייצרים ברוב המקרים מעץ בעל יופי במיוחד, באחת מהדוגמאות שבחרו הלקוחות. יופייה של הפרגולה משתלב עם יופיו של הבית והם מתואמים בקו עיצובי זהה.
בנית פרגולה באופן עצמאי היא אפשרות קיימת כיוון שהמלאכה אינה מסובכת . חשוב לרכוש עצים איכותיים ובטיב מעולה, להביא את מלוא הציוד הנדרש ולהרכיב פרגולה. אפשר כמובן גם להזמין איש מקצוע שיחתוך את לוחות העץ בגודל הנדרש ויתקין את הפרגולה בחצר באופן בטיחותי כך שהמשפחה תיהנה ממנה לאורך שנים רבות. מדי שנה רצוי לצבוע את העץ כדי לשמור על יופיו ועל תקינותו .
פרגולה הוא רהיט גדול ויפה המוצב במרכז הגינה ויוצר צל . מעצב הפנים מתכנן את צורתו והרכבו כדי שישתלב באופן מושלם הן עם נראות הגינה והן עם נראות הבית. מייחדים את נראות הפרגולה על ידי הוספת צמחים מטפסים או צמחים הנשפכים מלמעלה כמו שרכים . העלים הירוקים המבצבצים בין לוחות העץ החומים יוצרים מראה מקסים.
פרגולה מורכבת מלוחות עץ בכל היקפה של הפרגולה ותקרה מעץ או בשילוב אלומיניום כדי ליצור צל מקסימלי בעונה החמה. אפשר גם לשלב מעל התקרה מוטות במבוק המושחלים בין קורות העץ .

גדר עץ

גדר עץ היא פריט הנחוץ מאד בכל בית פרטי כדי לשמור על פרטיות המשפחה. גדר העץ בנויה מעמודי עץ הצמודים זה לזה וכך יוצרים מעטפת סגורה ומוגנת לכל היקפה של הגינה. המטרה היא שאיש מהעוברים והשבים לא יראה מה קורה בבית ובטח לא יצפה בהם.
התקנת גדר עץ סביב בריכת השחייה היא צורך בסיסי. הסכנות הרבות הטמונות בהגעה של ילד לבריכה ללא מבוגר, מגבירות את הצורך שהגדר תגן על המקום ויוצב בה גם שער שיהיה תמיד סגור ורק מבוגר יוכל לפתוח אותו.
המחשבה על בנית גדר עץ, מובילה לבחירת סוג העץ המתאים ביותר עבור כל בית . במקרים רבים משלבים את צבעו של העץ עם צבעי הבית כדי ליצור סינרגיה ביניהם. אפשר לבחור בעצים טבעיים כמו איפאה, אורן או אלון ולצבוע אותם בלכה או בצבע אחר על פי בחירת הלקוח.
גדר היא נושא בטיחותי ממדרגה ראשונה, כדי להגן מפורצים, גנבים ואנשים מסוכנים נוספים המסתובבים ברחובות. הגדר מותקנת מקצה לקצה לאורכה ולרוחבה של הגינה ומתווסף אליה שער מסיבי כדי לאפשר כניסה למורשים בלבד.
איטום גג מרוצף