חדר ארונות וגדר לגינה

חדר ארונות

חלומן של נשים רבות הוא חדר ארונות שבו יאחסנו את כל פריטי הלבוש, הנעליים, התיקים ושאר האקססוריז שלהן. בעת תכנון בתים פרטיים או דירות גדולות, מעצבי הפנים יוצרים חדר ארונות בכניסה לחדר השינה כדי ליצור חיים נוחים במיוחד לבני הבית. החדר כולו מכיל ארונות פתוחים או סגורים ובהם מקומות לתליית הבגדים, מדפי אחסון, פינת גיהוץ וכל צורך משפחתי .
עבור חדר ארונות יש לרכוש מדפים בגודל המתאים שגם יהיו מספיק גדולים ורחבים עבור הסוגים השונים של הביגוד וגם שיהיו מאסיביים ולא יהיו בהם קימורים לאחר תקופת מה. כמו כן, קיימים בו מוטות ארוכים לתליית בגדים כמו שמלות מכנסיים וחולצות .
כל חדר ארונות הוא נוח מאד . אם קיימת אפשרות תכנונית, רצוי שהוא יהיה גדול ויכיל את כל התכולה הנדרשת וכך לא יהיה צורך בהצבת ארון נוסף בחדר השינה . המטרה היא שחדר השינה לא יהיה עמוס מדי ויכיל רק מיטה, שידות וכורסא נעימה לשבת עליה מעת לעת.
מי שבונה חדר ארונות מודע לעובדה שעליו לרכוש עץ איכותי כדי שיהיה מסוגל לשאת את משקל הציוד והביגוד וגם שיהיה עץ בטיב מעולה שלא יירקב לאחר תקופת מה או יהיו בו חרקים ומזיקים.

גדר לגינה

אחד מכללי הבטיחות הוא התקנת גדר לגינה . אפשר להתקין זאת באופן עצמאי או לחילופין להזמין איש מקצוע שיחתוך את העצים על פי הדרישה ויתקין אותם בחצר הבית. לוחות העץ מסתירים את החיים המתנהלים בבית ובחצר הצמודה אליו כדי ליצור פרטיות מקסימלית.
מעצבי הפנים מתכננים גדר לגינה בגובה הנכון ביותר עבור המשפחה כדי ליצור מעטפת והגנה מפני העוברים והשבים. הגדר מקיפה את כל גודלה של החצר מכל עבר . לוחות העץ המסיביים מותקנים באופן צמוד זה לזה כך שדי קשה לפרק אותם. הדרישה היא לבנית גדר מעץ מאסיבי כמו עץ אלון כך שיעמוד גם בפגעי מזג האוויר ולא ייפול או יתפרק.
גדר לגינה היא צורך בסיסי של בתים רבים . ברוב המקרים בסמוך לכניסה לבית החדש או המשופץ מתקינים סביבו גדר לצורך בטיחותם של בני הבית ובעיקר של הילדים כך שיוכלו להסתובב בחופשיות בחצר ובבית ללא תחושה שמישהו מביט הם.
אם החלטתם לרכוש גדר לגינה, כדאי שתפנו לבעל מקצוע שימליץ לכם על סוג העץ המתאים ביותר לצורך התקנת הגדר. הוא גם זה שיתקין את הגדר בפועל תוך הקפדה על הצבת לוחות עץ הצמודים זה לזה ללא מרווחים כך שהעוברים והשבים לא יוכלו לראות מה שקורה בבית או בגינה.
איטום בסנפלינג